Všechny kategorie
ENEN

Generátor dusíku PSA


Generátor dusíku PSA je zařízení na výrobu dusíku založené na technologii Pressure Swing Adsorption (PSA). Primárně se používá k separaci vysoce čistého dusíku ze vzduchu a nachází široké uplatnění v průmyslu, laboratořích a lékařských oborech. Technologie PSA Nitrogen Machine Technology je velmi vyspělá technologie a existuje již od 1970. let XNUMX. století. Ve skutečnosti tisíce závodů PSA slouží zákazníkům po celém světě.


dotaz
  • O programu
  • Popis
  • dotaz
  • Související produkty
Generátor dusíku PSA
Generátor dusíku PSA
Generátor dusíku PSA
Generátor dusíku PSA
Generátor dusíku PSA
Generátor dusíku PSA


Výrobní rozsah
N2 Výstup Čistota Tlak teplota
50-500 Nm3/h 99%-99.99% 0-0.8MPa Pokojová teplota.Nízká spotřeba energie: 0.2-0.4kW.h/Nm3
Spotřeba energie: 380V, třífázové
Malá obsazená oblast: PSA dusík výrobní zařízení jako celek skluznice, kompaktní konstrukce, malé rozměry.Rozměry některých modelů
50 Nm3/h 100 Nm3/h 150 Nm3/h ≥200 Nm3/h
4300 * 2300 * 2800 4900 * 2500 * 3100 8400 * 2100 * 3500 Navrženo odpovídajícím způsobem
Popis

Generátor dusíku PSA je zařízení na výrobu dusíku založené na technologii Pressure Swing Adsorption (PSA). Primárně se používá k separaci vysoce čistého dusíku ze vzduchu a nachází široké uplatnění v průmyslu, laboratořích a lékařských oborech.


Schematické schéma procesu generátoru n2


nedefinované


Dusík produkovaný generátorem dusíku dělíme na dusík normální (čistota 95%-99.99%) a dusík vysoké čistoty (čistota 99.995%-99.9997%). Normální dusík se vyrábí, jak je znázorněno na výše uvedeném diagramu, a je rozdělen do tří hlavních složek: vzduchový kompresor, systém čištění vzduchu a systém výroby dusíku. Systém čištění vzduchu může být podle potřeby vybaven studenou sušičkou, adsorpční sušičkou nebo kombinovanou sušičkou a generátor dusíku n2 může být podle potřeby vybaven odpovídající akumulační nádrží. Tyto tři složky budou stručně představeny níže.


Systém stlačeného vzduchu (CAS)

Systém stlačeného vzduchu se skládá z kompresoru a vzduchové vyrovnávací nádrže (k zajištění stlačeného vzduchu potřebného pro zařízení VPS na dusík/kyslík). Proces vyžaduje, aby systém poskytoval stabilní výstupní tlak a dostatečný objem vzduchu. Vzduchový kompresor je šroubový kompresor se vstřikováním oleje se spolehlivým provozem, jednoduchou údržbou, nízkou hlučností a bez základního provozu.


Systém čištění stlačeného vzduchu

Stlačený vzduch z vyrovnávací nádrže nejprve vstupuje do 9stupňového filtru a poté vstupuje do chlazené sušičky. Stlačený vzduch se nechá nuceně ochladit, takže vodní pára ve vzduchu kondenzuje a kondenzuje na kapalnou vodu strhávanou prachem a olejem a je odváděna ze stroje.

Posledním stupněm studené sušičky je skupina přesných filtrů, která se skládá ze dvou stupňů filtrů. Jedná se o 7-stupňový filtr hlavního potrubí a 3-stupňový vysoce účinný filtr pro odstraňování olejové mlhy.

7-stupňový filtr přívodního vzduchu má přesnost 1 um, který odfiltruje 1 um a větší pevné a kapalné částice, se zbytkovým obsahem oleje 1 ppm w/w.

Třístupňový vysoce účinný filtr olejové mlhy s přesností filtrace 3 um, odfiltrování pevných a kapalných částic 0.01 um a větších, obsah zbytkového oleje 0.01 ppm w/w.


Systémy s proměnlivým tlakem adsorpce dusíku

Generátor n2 je založen na čistém stlačeném vzduchu jako surovině a uhlíkovém molekulárním sítu jako adsorbentu, využívá principu adsorpce s proměnným tlakem k získání dusíku při pokojové teplotě. Podle rozdílu adsorpce kyslíku a dusíku na povrchu uhlíkového molekulárního síta a různé rychlosti difúze kyslíku a dusíku v uhlíkovém molekulárním sítu řídí programovatelný regulátor otevírání a zavírání naprogramované široké, aby se realizoval proces tlakové adsorpce a dekompresní desorpce, aby se dokončila separace kyslíku a dusíku a získal dusík požadované čistoty.


Technická specifikace

Průtok: 3~5500Nm³/h
Rosný bod: ≤-73℃
Čistota: 95 %~99.9995 %.


Funkce

Rychlé spuštění, s kvalifikovaným dusíkem dostupným za 15 až 30 minut;
Plně automatický provoz zařízení, celý proces může být bez dozoru;
Efektivní plnění molekulárních sít pro těsnější, pevnější a delší životnost;
Stabilní a nastavitelný tlak, čistota a průtok pro splnění různých potřeb zákazníků;
Rozumná struktura, pokročilé procesy, bezpečnost a stabilita, nízká spotřeba energie;


Systémy hydrogenace dusíku (nebo uhlíku) a čištění

Zařízení na čištění dusíku navržené naší společností je tradiční proces čištění dusíku hydrogenačního a deoxygenačního typu. Principem je použití speciálního palladiového katalyzátoru 506HT k odstranění nečistot kyslíku, vodní páry a prachu z dusíku pomocí katalýzy, adsorpce a filtrace k získání dusíku vysoké čistoty s 99% čistotou dusíku z generátoru dusíku jako suroviny. A speciálně vyvinutý palladiový katalyzátor typu 506HT umožňuje kyslíku v dusíku chemicky reagovat s vodíkem za působení katalýzy následovně:
2H2+O2  ==  2H2O


Pro tento systém čištění

Objem manipulačního plynu: 10-500 Nm3/h
Čistota surového dusíku: ≥99 %
Čistota dusíku produktu: 99.9995 % Obsah kyslíku: ≤ 1 ppm
Rosný bod: ≤-60℃~-70℃
Výstupní tlak dusíku produktu: 0.1MPa-0.6MPa


Jinhonggas prodává malý vlastní generátor plynu PSA, který nabízí výhody, jako je jednoduchá konstrukce, snadná obsluha, nízká spotřeba energie a malé rozměry. Tyto generátory dusíku PSA jsou vhodné zejména pro potřeby výroby dusíku v malých provozech. Jsou široce používány pro ochranu dusíku v průmyslových odvětvích, jako jsou kovové měchy, SMT (technologie povrchové montáže), tvrdé slitiny, nitrid vanadu, ferovanadium a tepelné zpracování mechanických dílů. Používají se také pro čištění dusíkem a prevenci oxidace ve zpracování mědi, farmaceutickém a chemickém průmyslu a při výrobě plaveného skla. Máte-li jakékoli požadavky, neváhejte nás kontaktovat s dotazem na ceny generátorů dusíku. Uvítáme vaše dotazy a rádi vám poskytneme potřebné informace.

dotaz
Související produkty

Žhavé kategorie