Všechny kategorie
ENEN

CXNUMXHXNUMX

Ethylenoxid (EO)

Ethylenoxid je toxická látka, která se dříve používala k výrobě biocidů. Ethylenoxid je hořlavý a výbušný, takže není snadné jej přepravovat na velké vzdálenosti. Je široce používán v mycím, farmaceutickém, tiskařském a barvířském průmyslu. V chemickém průmyslu jej lze použít jako výchozí prostředek pro čisticí prostředky. Americký chemik Lloyd Hall patentoval v roce 1938 metodu sterilizace koření etylenoxidem, metodu, která se používá dodnes.

dotaz
 • O programu
 • Aplikace
 • FAQ
 • dotaz
 • Související produkty
Ethylenoxid (EO)
Ethylenoxid (EO)
Ethylenoxid (EO)
Ethylenoxid (EO)
Ethylenoxid (EO)
Ethylenoxid (EO)
Proces

1.Chlorhydrinace: První průchod ethylen a plynného chloru do vody, aby se vytvořil 2-chlorethanol, a poté reagovat alkálie (obvykle vápenné mléko) s 2-chlorethanolem za vzniku ethylenoxid.

2. Oxidace: Použitím vzduchu nebo kyslíku s koncentrací vyšší než 95 % (objemových) jako oxidantu se ethylenoxid připravuje třemi procesy reakce, regenerací ethylenoxidu a rafinací ethylenoxidu.

Měsíční plnění zkapalněného ethylenoxidového plynu Jinhong (100% čistý EO, směsný plyn EO:CO2) pro válec sterilizace je přes 200 tun.

Plyn Ethylenoxid
CAS č. Ethylenoxid
Čistota ≥ 99%
Aplikace
 • Lékařský
  Lékařský

  Ethylenoxid má baktericidní účinek, nekoroduje kovy, nemá zbytkový zápach a může zabíjet bakterie (a jejich endospory), plísně a houby, takže jej lze použít ke sterilizaci některých předmětů, které nesnesou sterilizaci při vysokých teplotách a plynové baktericidy pro materiálů. Ethylenoxid je široce používán k dezinfekci zdravotnických potřeb, jako jsou obvazy, stehy a chirurgické nástroje.

 • Sklad potravin
  Sklad potravin

  Fumiganty pro ethylenoxid se často používají při konzervaci obilí a potravin.

 • Chemická syntéza
  Chemická syntéza

  Ethylenoxid se používá hlavně při výrobě ethylenglykolu (surovina pro polyesterová vlákna), syntetických detergentů, neiontových povrchově aktivních látek, nemrznoucích látek, emulgátorů a ethylenglykolových produktů, jakož i při výrobě změkčovadel, maziv, pryže a plastů atd. Je široce používán v praní a barvení, elektronice, medicíně, pesticidech, textilu, papíru, automobilech, průzkumu a rafinaci ropy a mnoha dalších oblastech.

Často kladené otázky
 • Otázka: Jakou specifikaci můžete dodat?

  Poměr plynu: EO: 100% Láhev: 400L/800L Balení: Plynové láhve svařované z nerezové oceli

  Poměr plynu: EO: 100% Láhev: 15L/20L/40L Balení: Plynové láhve svařované z nerezové oceli nebo plynová láhev z hliníkové slitiny

  Poměr plynu: EO/CO2: 70%/30% Láhev: 400L/800L Balení: Plynové lahve svařované z nerezové oceli

  Poměr plynu: EO/CO2: 80%/20% Láhev: 400L/800L Balení: Plynové lahve svařované z nerezové oceli

  Poměr plynu: EO/CO2: 90%/10% Láhev: 400L/800L Balení: Plynové lahve svařované z nerezové oceli

 • Jaké jsou použití etylenoxidu?

  Ethylenoxid je širokospektrální, vysoce účinný plynový baktericidní dezinfekční prostředek. Má silnou penetrační schopnost k dezinfikovaným předmětům, může se dostat do hlubokých částí předmětů a může zabít několik patogenních mikroorganismů. Plyn i kapalina mají silný antimikrobiální účinek. Protože má plyn silný účinek, často se používá k dezinfekci.

 • Jaká jsou nebezpečí ethylenoxidu?

  Ethylenoxid je plynový dezinfekční prostředek, který je vysoce toxický pro lidské tělo a může u lidí způsobit otravu. Dlouhodobé vystavení malému množství způsobí syndrom neurastenie a autonomní dysfunkci.

 • Jaká jsou rizika etylenoxidu pro životní prostředí?

  EO je chemicky aktivní a může podléhat sekundární přeměně v prostředí. Jeho fotochemická reakce způsobí městský fotochemický smog a způsobí sekundární znečištění. Kromě toho je kvůli své vysoké toxicitě a sekundárním rizikům pro životní prostředí zařazen na seznam toxických a škodlivých těkavých organických sloučenin pro kontrolu znečištění ovzduší v zemích po celém světě.

dotaz
Související produkty

Žhavé kategorie