Všechny kategorie
ENEN

CXNUMXHXNUMX

Ethylen

Ethylen je bezbarvý hořlavý plyn za normálního tlaku a teploty s živými vlastnostmi. Jeho bod varu je -103.71 °C, kritická teplota je 9.90 °C, kritický tlak je 4.95 MPa a kritická hustota je 0.227 kg/l.

Etylen je jednou z nejzákladnějších surovin petrochemického průmyslu. Z hlediska syntetických materiálů je ethylen široce používán při výrobě polyethylenu, vinylchloridu, polyvinylchloridu, ethylbenzenu atd. Z hlediska organické syntézy je široce používán při syntéze ethanolu, kyseliny octové, kyseliny propionové a jejích derivátů a další základní suroviny organické syntézy .

Ethylen je také důležitou základní surovinou pro organické chemikálie, používá se hlavně při výrobě polyethylenu, etylen-propylenového kaučuku a polyvinylchloridu.

dotaz
 • O programu
 • Aplikace
 • FAQ
 • dotaz
 • Související produkty
Ethylen
Ethylen
Ethylen
Ethylen
Proces

Průmyslově využívané ethylen výrobní metody zahrnují krakování ropných uhlovodíků, katalytickou dehydrataci etanolu, separaci koksárenského plynu atd. Vzhledem k velkému množství zdrojů ropy a zemního plynu má velkovýroba ethylenu nízkou cenu a dobrou kvalitu. Proto se velké množství etylenu vyrábí hlavně krakováním ropy.

Plyn Vinyl
CAS č. 74-85-1
Čistota ≥ 99.9%
Aplikace
 • Petrochemie
  Petrochemie

  Etylen je jednou z nejzákladnějších surovin petrochemického průmyslu. Ethylen zahrnuje mnoho aspektů a je důležitou základní surovinou pro organické chemikálie, které lze použít k výrobě různých organických chemikálií.

 • Rostliny
  Rostliny

  Jako rostlinný hormon může být etylen použit jako plyn při zrání ovoce díky své roli při podpoře zrání ovoce

Často kladené otázky
 • Otázka: Je etylen škodlivý pro životní prostředí?

  Ano, etylen je jednou ze znečišťujících látek v ovzduší. Obsah ethylenu v průmyslových oblastech může dosáhnout 1 ppm (jedna část na milion), což může vytvářet formaldehyd a oxid uhelnatý a škodlivé pro lidi.

 • Jaké je použití etylenu?

  Etylen je významnou organickou chemickou základní surovinou, používanou především při výrobě polyetylenu, etylenpropylenového kaučuku, polyvinylchloridu aj. Etylen je jednou z nejzákladnějších surovin v petrochemickém průmyslu. Pokud jde o syntetické materiály, je široce používán při výrobě polyethylenu, vinylchloridu a polyvinylchloridu, ethylbenzenu, styrenu a polystyrenu a etylen-propylenového kaučuku atd.

dotaz
Související produkty

Žhavé kategorie